••• Meklēt
JAUNUMS - no arhīva Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Gruzīnu noskaņas Cēsīs Pasākumi
8.maijs 2017.

No 2016. gada novembra divas meitenes no Gruzijas – Anzhelika un Nestani – Cēsis sauc par savām mājām. Abas meitenes programmas “Erasmus+” ietvaros Cēsu Bērnu un jauniešu centrā un Cēsu novada Jauniešu mājā veic brīvprātīgo darbu. Jau pus gads pagājis un vēl pus gads meitenēm pavadāms Latvijā.Šī projekta ”Don't stress – do the EVS!” mērķis ir iepazīt kultūru daudzveidību; popularizēt brīvprātīgo darbu Latvijā; sniegt iespēju bērniem un jauniešiem gūt jaunas prasmes un pieredzi; motivēt bērnus un jauniešus mācīties jaunas valodas un pilnveidot jau esošās valoda prasmes; veicināt pašiniciatīvu, radošumu.

Jau pavadīto pus gadu meitenes aktīvi dodas uz mērķa sasniegšanu, sniedzot daudz pozitīvu emociju sev un apkārtējiem. Janvārī ikvienam bija iespēja apmeklēt Sniega dienu, piedaloties dažādās netradicionālās ziemas aktivitātēs. Martā Cēsu Bērnu un jauniešu centra audzēkņiem bija iespēja piedalīties gruzīnu pēcpusdienā, gūstot priekšstatu par Gruziju, tās kultūru, tradīcijām, simboliem, nodarbošanos, skaistākajām vietām un alfabētu. Cēsu novada Jauniešu mājā ikvienam bija iespēja iepazīt gruzīnu kultūru, tradīcijas, ēdienus un baudīt vakaru gruzīnu noskaņās. Meitenes kopā ar citiem jauniešiem Jauniešu mājā veidojušas dažādus nacionālos garšu vakarus. Joprojām ik nedēļu Cēsu novada Jauniešu mājā ikvienam ir iespēja apgūt gruzīnu dejas un gruzīnu valodu.

Daudz labu darbu jau paveikts, un daudz jaunas prasmes apgūtas. Par Anzhelikas un Nestani gaitām Cēsīs vari iepazīties video.

 

Eiropas Brīvprātīgais darbs ir iespēja jauniešiem vecumā no 17 līdz 30 gadiem doties uz ārvalstīm un veikt sabiedrībai noderīgu darbu 2 līdz 12 mēnešus kādā organizācijā, gūstot sev jaunas prasmes un pieredzi. Ja arī tu vēlies gūt neaizmirstamu pieredzi, ieskaties Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras mājas lapā.


« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR